Vrijheid blijheid
Posted on 25 Apr 2011
Wie is Sven?
Sven is eerstejaarsstudent natuurkunde en is sinds begin dit jaar actief bij Francken. Hij zit in de Foxxie en in de organisatie van het eerstejaarsfeest. Eén keer per maand gaat hij een blog schrijven over zijn belevingen in het eerste jaar.
Het begint langzamerhand een traditie te worden: gebeld worden of mijn stuk nou al eens af is. Dit keer vind ik dat ik een redelijk goed excuus had aangezien het kwik al een week lang boven de 20 graden staat en ik vakantie heb. Want dat is wat hard werken je oplevert, geen hertentamens maar gewoon vrije dagen. Bij mij is er niets wat me meer motiveert om mijn tentamens in één keer te halen.
De afgelopen tentamenweek is me tot nu toe goed vergaan. Calculus gehaald en Natuurkunde van de moderne technologie ging lekker. Mechanica was helaas behoorlijk lastig maar voor dat soort teleurstellende momenten heb ik een medicijn: luister naar andere falende studiegenoten. In mijn geval was het sowieso vrij makkelijk om me over het laborieuze tentamen heen te zetten aangezien er een dikke week gevuld met vrije dagen stond te wachten. Voor wie denkt; "laborieuze"? Ja dat heb ik opgezocht in een woordenboek als synoniem voor vervelend, je moet toch iets in je vrije tijd. Ik hoop niet dat ik nu loop te brallen met een foutief woord of verkeerd gebruik maar in dat geval betekent het dat iemand zijn tijd heeft lopen te verdoen met het opzoeken van het juist woord of gebruik ervan. Tegen diegene zeggen: knurft! Nog een synoniem.
Dan is over een paar dagen de derde periode afgelopen en beginnen we aan de massasprint waar hopelijk veel winnaars uitkomen. Ieder heeft zo zijn doel dat hij of zij wil bereiken. Menig eerstejaars is tevreden met 40 punten om zo niet verbannen te worden, een ander wil absoluut niks minder dan zijn P. Ik behoor tot de laatste groep en mijn tussenstanden geven aan dat ik mijn doel kan bereiken.
Over enkele uren vertrekken de mensen van de buixie [dit stuk is geschreven op donderdag 21 april, je denkt toch niet dat we tijdens de buixie de website gaan lopen updaten? red.] en vaar ik met 14 naakte vrouwen waaronder Chantal Janzen over het Sneekermeer onder het genot van een Corona. Oké dat laatste lieg ik deels.
Ik wens de mensen van de buixie heel veel plezier en de rest hoop ik spoedig weer te zien in de Franckenkamer. Mijn volgende blog hoop ik... ja mijn volgende komt ook weer een keer.
Written by
-
Board Ruimte